Başlangıç > Uncategorized > Chat Roulette Sohbet ChatRoulette Cet Chat Rulette Chat rulet

Chat Roulette Sohbet ChatRoulette Cet Chat Rulette Chat rulet

Siteye bağlanırken lütfen bekleyin ( ”Entering…” ). Bağlandıktan sonra ”Play” tuşuna basarak rastgele kameralı chat yapmaya başlayabilirsiniz! Yukarıdaki Chat Roulette TR Türkçe Sohbet Chat Alanının Yüklenmesini Bekleyiniz Loading (Yükleme) dolduktan sonra Türkçe chatrulet bölümü aktif olacaktır. Chatroulette programını indirmenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Eğer yeni biri ile konuşmak isterseniz ”Next(F9)” tuşuna basın.

Chatroulette Türkiye ile ilgili Haberler

Rusya’da 17 yaşında bir tarafından kurulan site, 3 ayda internetin en çok konuşulan fenomeni haline geldi. Aileleri ayaklandıran site, şu anda gençler arasında hızla yayılıyor.

İnternet uzmanları ile teknoloji bloglarına göre, ne Facebook ne de Twitter, Chatroulette’i durduramayacak ve 2010’da herkes bunu konuşacak. Chat Roulette Sohbet ChatRoulette Cet ChatRoulette ’de Webcam’i açıp siteye girdiğinizde üye olmaya bile gerek kalmadan dünyanın herhangi bir yerinden karşınıza rastgele gelen insanlarla konuşabiliyorsunuz. Karşınızdaki kişiyi beğenmediyseniz “Next”e basarak başkalarıyla konuşmaya geçebiliyorsunuz. chat rolutte , bundan henüz 3 ay önce kuruldu. Bir ay deneme döneminden sonra hızla yayıldı ve sonunda kullanıcı sayısı 20 bine ulaştı. Amerikan CBS kanalı da yapınca bu sayı 85 bine çıktı.

Şu anda ise kullanıcı sayısı 150 bin civarında ve hızla artıyor. Henüz sitenin kim tarafından geliştirildiği bilinmiyor ancak söylentilere göre 17 yaşındaki Andrey Ternovskiy adlı bir Moskovalı tarafından kuruldu. Kullanımı ise çok kolay. Herhangi bir anda karşınıza Danimarka’nın bir köyünden, Çin’den bir şirkete kadar karşınıza dünyanın her yerinden insan çıkabiliyor.

Chatroulette’in bu kadar olmasının bir nedeni ise ünlüler. Sitede Rihanna, Chris Brown gibi ünlüler karşınıza çıkabiliyor.

kaynak: Vatan Gazetesi

Facebook, Twitter derken şimdi de chat rulet

Sosyal paylaşım siteleri Facebook, Twitter bazen çok fazla konuşmak istemediğiniz arkadaşlarınızı karşınıza çıkarabilirken, giderek popülerleşen yeni bir sosyal paylaşım sitesi daha büyük bir riske ve heyecana davet ediyor.
Kullanıcılara rulet oynar gibi riskli bir sosyal paylaşım imkanı sunan Chat Roulette’te tamamen yabancı olduğunuz kişilerle bir anda yüz yüze geliyorsunuz.
‘Sohbet varsa yüz yüze gelmek de var, yüz yüze gelmek yoksa sohbet de yok’ felsefesiyle işleyen Chat Roulette’de webcam aracılığıyla yüzleştiğiniz kişiyle konuşmak istemezseniz o kişiyle olan iletişiminize son veriyorsunuz ve başka birini arıyorsunuz. Konuşacağınız kişiyi siz seçemiyorsunuz, Chat Roulette bu kişiyi rastgele seçerek karşınıza getiriyor. Chat Roulette, sanal alem yalanlarına da son vermiş oluyor.
Chat Roulette’in ana sayfasında 16 yaşından küçüklerin üye olamayacağı belirtilse de bu sanal alemdeki denetimi olmayan yasaklardan biri daha ve ebeveynler çocuklarının yanlış kişilerle karşılaşmasından korkuyor.
Site, müstehcen unsurlara izin verilmeyeceğini söylese de, çok sayıda kullanıcı kameraya karşı müstehcen eylemlerde bulunan birçok erkekle karşı karşıya kaldıkları şikayetinde bulundu.
İlk kez geçen yıl kasımda açılan siteyi 17 yaşında üniversiteli bir Rus gencin kurduğu söyleniyor. Sitenin popülerliği ise giderek artıyor.
Siteyi haber yapmak üzere tecrübe eden Daily Mail muhabiri Claire Bates, birkaç başarısız sohbet girişimi ve ‘Beni çıplak görmek ister misin?’ sorusunun ardından, havadan sudan muhabbetlerle sonlandırdığı denemenin ardından, yabancı biriyle aniden yüz yüze gelmenin ve konuşmaya çalışmanın yorucu olduğunu anlatıyor. Ama kesinlikle siteye tekrar gireceğinden şüphelendiğini söylemeden de edemiyor.

Chat Rulet Nasıl Kullanılır?

Yukarıdaki Chat Roulette Türkçe Sohbet Chat bölümünün yüklenmesini bekleyiniz Entering (Giriyor) dolduktan sonra Türkçe chatrulet bölümü aktif olacaktır. Çhat rulet programını indirmenize gerek kalmadan ve ücretsiz kullanabilirsiniz.

Açılan chat roulette uygulamasında yukarıda bulunan New Game butonuna başlamak için tıkladığınızda sitemiz size kamera ve mikrofonunuza erişebilirmiyim diye soracaktır.

Chat Roulette Güzeller, Chat Roulette Kızları, Chat Roulette Kız Resimleri

Chat Roulette Adobe Flash Player Uyarısı (Hatası) verebilir.. Bunun için;

Uyarı İçerisinde

Adobe Flash Player Ayarları Kamera ve Mikrofon Erişimi http://www.chatroulette.com, kamera ve mikrofonunuza erişim istiyor. İzin ver’i tıklarsanız görüntünüz ve sesiniz kaydedilebilir yazıyor.Bu uyarıya izin ver diyerek kameramızın ve mikrofonumuzun chat roulette üzerinde görülebilmesine imkan tanımış oluyoruz. Eğer izin vermezseniz görüntünüz ve sesiniz karşıdaki kişilere gitmeyecekdir.

Chat Roulette Kamera Ayarı

Onay verdikten ve programa bağlandıktan sonra Chat rulette ile görüntülü konuşmaya başlayabiliriz. Çhat Roulette ekranı dört bölümden oluşur.

1.ci bölüm at kısımda olan you ile nitelendirilen bölüm sizin kameranızın genel ayarlarını yapabileceğiniz bölümdür örneğin 2 kamera kullanıyorsanız burada hangi kameradan görüntü almasını istediğini seçebilirsiniz.İsterseniz video(Görüntü) ve audio (ses) kısımlarındaki işaretleri kaldırarak ses ve görüntünüzün karşınızdaki kişiye gitmesini engelleyebilirsiniz.Kamreanız aktif olarak çalışır fakat karşınızdaki kullanıcı sizin sesinizi ve görüntünüzü duyamaz göremez.İşaretler işaretli olursa hem görüntünüz hemde sesiniz karşınızdakine ulaşır.

Cam Bölümünde eğer dahili yoksa yukarıdaki şekilde kameranız listelenecektir Laptoplarda dahili kamera oldugu için otomatik çıkacaktır.( Yeni çıkan dizüstü bilgisayarların birçoğunda entegre kamera bulunmaktadır. HP, Toshiba, Asus, Casper, Lenova gibi bilgisayar markalarında kameralar genellikle bulunmaktadır. Bu bilgisayarları Bimeks, İstanbul Bilişim gibi magazalardan, kobi lerden ya da internet üzerindeki alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.)

Mic Bölümü Bölgüsayarınızda Mikrofon Girişi olan her bilgisayarda bilgisayarında bulunan tanımlı ses sürücüsü bu alanda gözükür sesin çalışması için mikrofonunuzun takılı olması gerekir. Microfon ses ayarıda yukarıdaki bölümde üçkeni sağa sola çekerek yapılabilir sağa çekerseniz ses açılır sola çekerseniz ses kısılır tabi bu karşıya gidecek olan ses miktarıdır size gelen ses miktarını hoparlörlerle veyahut Windows vista windows 7 windows xp işletim sistemlerinde saatinizin orada ses simgesi ile yapabilirsiniz.

Alt Bölümde Bulunan

Auto start seçeneği eğer bir türkçe görüntülü chat roulette konuşmanız sona erdiyse otomatik yenibir chat roulette kullanıcısına sizleri yönlendirmek içindir.

Clean Chatlog Seçeneği ise yazışmalarınızın yeni bir kullanıcı ile sohbet ederken otomatik temizleme yapılarak yazışma alanı temizlenir. Böylelikle kalabalık görüntüden kurtulmuş olursunuz.

Chat Sounds Seçeneği aktif ise karşınızdaki size birşey yazdığında sizi sesli uyarmasını istiyorsanız bu seçeneği aktif etmelisiniz.

Chat Roulete Partner Bölümünde ise Karşımızdaki kullanıcının Kamerası var ise görüntüsünü ve mikrofona sahip ise sesini duyabilirisiniz.

Video Seçeneği Partnerinizde yani karşınızdaki çet rulet kullanıcısında aktifse sizde videosunu görebiliyorsunuz demektir. Fakat videoları yani kamera görüntülerini görmek istemiyorsanız video seçeneğini iptal etmelisiniz. Ama mademki chat roulet yapıyorsunuz o zaman oyunu kuralına göre oynayıp kameraya izin vermelisiniz.

Audio seçeneği karşınızdaki kulanıcıdan gelen sesleri duymak istemiyorsanız bu seçeneği iptal ediniz.

Speaker Seçeneği ses glsin ama ben ayarlarım diyenler için mevcut karşınızdaki kullanıcının konuşmalarının ses seviyesini bu seçenek ile ayarlayabilirsiniz.

3.Kısım : Genel menülerin bulundugu bu bölüm en üst kısımdır.Yukarıda Play & Next (F9) Report Stop (F8) butonları ve ayrıca Auto Reconnect Seçeneği mevcuttur. Aşağıda bu butonları teker teker açıklayacağız..

Play Butonu : Türkçe chat roulette sesli ve kameralı görüntülü konuşmaya başlamak için bu butonu tıklamanız gerekmektedir. Eğer chat ruolette türkiye sitemize ilk defa giriyorsanız yukarıda bulunan Adobe flash player uyarısını verecektir.Sonraki girişlerinizde bir daha bu uyarıyı vermez.

Next (F9) Butonu : Play’e bastıktan sonra sesli ve görüntülü chat başlayacaktır.Eğer karşınızdaki kişi ile görüntülü konuşmanızı sonlandırmak istiyorsanız bu butonu kullanınız.Sürekli Next butonuna tıklamak yerine klavyenizde bulunan f9 fonksiyon tuşu ile farklı kişilerle sohbet edebilirsiniz.

Report Butonu : Eğer karşınızdaki kişi sizlere hakaret etti ise yada memnun kalmadığınız bir görüntüsü var ise bu buton ile site adminlerine bu kişiyi rapor edebilir ve daha iyi bir chat keyfi yaşayabilirsiniz. siteyi kullanmak için minimum yaş 16′dır. eğer 16 yaşından küçük birini görürseniz ya da bundan şüphelenirseniz hemen report ediniz.

Stop (F8) Butonu : Türkçe chet rulet konuşmanısı durdurmak isterseniz bu butonu kullanabilirsiniz.

4.cü kısım (Yazı Alanı ) :

Sohbet (Yazı) alanında karşınızdaki kişi ile aranızda geçen konuşmalar eklenmektedir. aşağı kısımda bulunan ikinci kutucuga yazılarınızı ekleyerek karşınızdakinin görmesini sağlayabilirsiniz.

Google’da bize aşağıdaki kelimeleri aratarak ulaşabilirsiniz; chatroulette, chat roulette, chat rulet, chat rolette, chat rulette, chatroulet, chatroulette video chat, chat roulett, chatrulet, chatrulette, chat rulet kamera, kamerali chat, görüntülü chat, sesli chat, webcam, chatrulet türkiye, rulet chat, chat rulet network, the best chat rulet network, best chat rulet, best chatroulette, çet rulet, çet rulette, çet roulet, chat rulet resimleri, çet rulet videolari, chatroulette resimleri, chat rulet resimleri, chtroulette screenshots, chatroulette wtf…

Reklamlar
Kategoriler:Uncategorized
  1. Sohbet
    Temmuz 15, 2010, 23:13

    güzel site

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: